ANGELIKA 2 – CESTA DO VERSAILLES

Marquise des anges II - Le chemin de Versailles

Anne Golon

Vydalo: Tatran, Bratislava, 1991

Stav:  dobrý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Mária Kocúriková, Viera Kubalová

Autor obálky:  Karol Rosmány

Vydanie:  2.

Edícia:  Meteor (137)

Strán:  416

ISBN:  80-222-0243-6

1,90 

Nedostupné

Krátky popis:

Druhý diel francúzskeho historicko-dobrodružného románu o búrlivom živote Angeliky de Sancé predstavuje najdramatickejšie obdobie života „markízy anjelov“. Po tragickej smrti svojho manžela ocitá sa Angelika na parížskej dlažbe bez prostriedkov, opustená všetkými, priateľmi i príbuznými, zúfalá, nešťastná, bez najmenšej vyhliadky na zmenu osudu. Za pár hodín stratila všetko - lásku, bohatstvo, ba aj meno. Pri živote ju udržuje len myšlienka na deti a čosi, čo má vrodené - sny a ilúzie, že sa raz predsa len vráti na výslnie.

Dostáva sa medzi spodinu Paríža - zlodejov, žobrákov, výtržníkov, násilníkov. Medzi dobre organizovanou spodinou však vládne pevná disciplína, ba ukazujú sa i zárodky spravodlivej vzbury proti mocným a bohatým. Angelika žije v Nesleskej veži, brlohu a centre parížskeho podsvetia, kde sa zbojstvá a zločiny pripravujú. Ako sa odtiaľto zasa vyšvihne, ako si zachráni deti, ako si opäť získa úctu a obdiv, ako sa dostane k majetku a získa si priazeň kráľa - to je veľmi dlhá a zaujímavá cesta, ktorú môže čitateľ s pôžitkom sledovať v tejto knihe. A nielen to. Môže zároveň vychutnávať dobrodružstvá, ktoré sú typické pre Paríž XVII. storočia, a sledovať historické pozadie udalostí, v ktorých je Angelika stredobodom pozornosti.

Lebo proti povýšeneckej a nepriateľskej nadutosti, proti bezuzdnej samopaši mocných tých čias vie postaviť a uplatniť svoju inteligenciu, odvahu a - zvodnosť.

Sledujte nás na Facebooku