DUCH LLANA ESTACADA

Der Geist des Llano Estacado

Karl May

Vydalo: Mladé letá, Bratislava, 1970

Stav:  dobrý

Prebal:  prebal poškodený

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Teofil Ušák

Ilustrácie:  František Šesták

Vydanie:  2.

Výtlačkov:  30000

Strán:  184

ISBN:  66-026-70

2,50 

Dostupné

Krátky popis:

Tým čitateľom, ktorí majú radi dobrodružné romány Karla Maya, pripravili sme ďalší príbeh — Duch Llana Estacada. Vystupujú v ňom známi hrdinovia: náčelník Apačov Winnetou, Old Shatterhand, bratia Ňuchálkovci, Juggle Fred, mladý Indián Šiba Big — Železné Srdce, jeho otec, náčelník Komančov, Ohnivá Hviezda, černoch Bob, a hlavne Bloody Fox.

Na okraji púšte Llano Estacado stojí osamelý domec, v ktorom býva Bloody Fox s čiernou gazdinou Sannou. Hoci je mladý, nechýba mu odvaha a vytrvalosť pri hľadaní vraha svojich rodičov. Chce pomstiť nielen svoju rodinu, ale i mnohých tých neznámych vysťahovalcov, ktorí na ceste za diamantmi zblúdili zo správnej cesty. Kto mal na tom podiel? Banda zlosynov šarapatila na púšti. Vyťahovala koly, označujúce cestu púšťou, a prekladala ich iným smerom. Nejedna výprava uverila týmto zločincom — supom púšte — a doplatila na to životmi i majetkom.

Zlosynovia vyčíňali na púšti beztrestne.

A predsa sa našiel ktosi, čo sa odvážil zodvihnúť zbraň na túto zločineckú bandu. Bol to tajomný jazdec — duch púšte, ktorý sa zjavoval na koni. Na hlave mu povievali dlhé vlasy, sčesané podľa indiánskeho spôsobu. Hriva a chvost koňa sa vlnili ako v prudkom víchre. Príšerný tátoš cválal plnou parou, akoby ho hnali pekelné mocnosti. Výstrely tajomného ducha púšte zmenšovali rady zlosynov. Výstrely rovno do čela. Podarí sa duchovi púšte zbaviť vysťahovalcov hrôzy zo supov púšte a vykynožiť ich všetkých?

O tom sa dočítate v tomto románe.

Sledujte nás na Facebooku