OSUDNÝ MEDAILÓN

Das Medaillon

C. C. Bergius

Vydalo: Tatran, Bratislava, 1989

Stav:  veľmi dobrý

Prebal:  zachovalý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Evelína Radičová

Autor obálky:  Fedor Kiš

Vydanie:  2.

Edícia:  Meteor (130)

Výtlačkov:  36000

Strán:  464

ISBN:  80-222-0074-3

2,00 

Nedostupné

Krátky popis:

Päť atraktívnych ľúbostných príbehov sa v tomto historickom románe západonemeckého autora C. C. Bergiusa odohráva v rozličných dejinných epochách: v starom Egypte, v Nerónovom Ríme, za španielskej inkvizície, za francúzskej revolúcie a v súčasnosti. Dramatickým spojivom príbehov je staroegyptský medailón - modrý skarabeus, tajomné znamenie, ktoré v priebehu stáročí navzájom osudne spája päť ľúbostných dvojíc. Autor v každom príbehu oživil históriu, spoločenské aj politické súvislosti príslušnej epochy.

C. C. Bergius je vzdelaný, rozhľadený autor, ktorý dobre narába perom aj štetcom a rafinovane mieša farby najmä pri stvárňovaní dobového koloritu. V jeho historickom románe sa jedinečne premietajú obrazy dejinného pohybu búrlivých epoch. Jeho príbehy sú plnokrvné, plastické, dramatické, akoby vystrihnuté zo starých pláten, pričom vo svojom historickom rámci pôsobia na čitateľa ako vzácne dobové fresky v prelomových obdobiach ľudských dejín.

Kniha je napísaná neobyčajne pútavo, má dobrý spád a získala si pozornosť svetovej čitateľskej verejnosti, lebo ju krátko po vyjdení prekladali do väčšiny svetových jazykov.

Sledujte nás na Facebooku