Zľava!

POKLAD AZTÉKOV

rvá časť z nemeckej trilógie Puebla

Die Abenteuer der Sonora

John Retcliffe

Vydalo: Tatran, Bratislava, 1971

Stav:  dobrý

Prebal:  zachovalý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  František Hattala

Autor obálky:  Zoltán Salamon

Vydanie:  1.

Edícia:  Zenit (9)

Výtlačkov:  40000

Strán:  460

1,50 

Dostupné

Krátky popis:

Za decembrovej revolúcie roku 1851 umiera v Paríži zlatokop Ojo d’Oro. Pred smrťou však zveril grófovi Gastonovi Raoulovi de Raousset-Boulbon tajomstvo. Odvážny, ľahkomyseľný dobrodruh opusti v sprievode verného sluhu Bonifáca a milenky Suzanny Paríž. Jeho cieľom sú pramene Buenaventury, v blízkosti ktorých má byť rozprávkové Zlaté údolie starých Aztékov, ktoré objavil Ojo d’Oro so svojimi priateľmi, traperom Železnou Rukou a Wonodongahom, náčelníkom indiánskeho kmeňa Toyahov. Po pestrých dobrodružstvách v San Franciscu vydal sa na cestu s tam naverbovanou tlupou dobrovoľníkov do San Fernanda Guaymas, hlavného prístavu severozápadnej mexickej provincie Sonory. V službách vlády má najprv tento ohrozovaný pohraničný štát očistiť od odbojných Indiánov. Medzi tlupou dobrovoľníkov sú šialene odvážni, diví dobrodruhovia. Aj morský pirát a mnohonásobný vrah Niels Hawthorn, povestný Červený Žralok, našiel v grófovej horde úkryt, keď hľadal ochranu pred prenasledovaním lorda Henryho Drysdala, ktorému kedysi ulúpil v čínskom mori nevestu.
Bez reptania, poslušne sa dá viesť tlupa francúzskym grófom. Nik z nich nepozná pravé tajomstvo ich výpravy do divočiny. Vedia iba, že gróf ich povedie do spustnutého, ale azda ešte bohatého Zlatého údolia Aztékov. Ta však mieri aj Železná Ruka, indiánsky náčelník Wonodongah, jeho sestra Comeo a po zlate bažiaci Jonathan Brown.
Gróf Raousset-Boulbon skrýva veľkú túžbu a nepokoj v srdci; zo zlata starých Aztékov chce prebudovať Sonoru na kráľovstvo. Od okamihu, keď vkročil na pôdu Guaymas, ženie ho iba jediná myšlienka: dostať sa čím skôr k prameňom Buenaventury...

Sledujte nás na Facebooku