SVET ŽIVOČÍŠNEJ RÍŠE

ilustrovaná encyklopédia

The Children´s Animal World Encyclopedia in colour

Vydalo: Osveta, Martin, 1984

Stav:  dobrý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Anna Gutteková

Autor obálky:  Ján Andel

Vydanie:  1.

Strán:  608

ISBN:  70-084-78

3,90 

Nedostupné

Krátky popis:

Pestrosť, rozmanitosť a krása živočíšnej ríše vždy pútali deti, mládež i dospelých, mali vždy veľa milovníkov a záujemcov. Touto knihou sa po prvý raz dostáva slovenskému čitateľovi kompletné dielo o známych i menej známych živočíchoch celého sveta. Pútavý a zaujímavý text o vzhľade, spôsobe života a charakteristických vlastnostiach živočíchov je doplnený peknými a výstižnými farebnými ilustráciami.

Abecedné usporiadanie hesiel umožňuje dobre a rýchlo orientovať sa v knihe aj takým čitateľom, ktorí nemajú presnejšie predstavy o odbornom usporiadaní a triedení početnej a pestrofarebnej fauny. Dielo bolo preložené z veľmi úspešného anglického originálu, ale je čiastočne upravené a doplnené zaujímavými údajmi o zvieratách žijúcich v našej vlasti. Rozsiahly register slovenských i odborných názvov uľahčuje prehľad aj o takých druhoch, ktoré sa uvádzajú v texte pod jednotlivými rámcovými heslami. Je to kniha pre celú rodinu, radi po nej siahnu deti, mládež i dospelí. Mládež si tak môže dopĺňať vedomosti nadobudnuté v škole, dospelí osviežiť to, čo sa kedysi učili, o čom čítali, prípadne čo videli v obľúbených televíznych prírodovedných seriáloch.

Predkladáme túto úspešnú farebnú encyklopédiu v slovenskom znení s presvedčením, že splní očakávanie milovníkov živej prírody.

Sledujte nás na Facebooku