HESLO: SMRŤ!

Schlagzeile Mord

Kurt Rückmann

Vydalo: Vydavateľstvo politickej literatúry, Bratislava, 1965

Stav:  dobrý

Prebal:  zachovalý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  O. Sporka

Autor obálky:  Augustín Greschner

Vydanie:  1.

Výtlačkov:  13000

Strán:  296

ISBN:  75-034-65

0,80 

Dostupné

Krátky popis:

HESLO: SMRŤ! je jedna z tých kníh, ktoré človek neodloží, kým ich neprečíta. Upúta od prvej do poslednej strany a človek si ju musí prečítať na jeden dúšok.

Za akých okolnosti bol zavraždený Solomon Bandaranaika, ministerský predseda Cejlónu? Dozviete sa to v príbehu VÝSTRELY SPOD ŽLTEJ KUTNE.

Prečo pácha samovraždu nadaný kanadský diplomat Norman? O tom sa píše v poviedke UŠTVANÝ.

Kto prezradil francúzskym úradom Ben Bellovu cestu do Tunisu? Ako súvisí so smrťou úradníka švajčiarskej vlády? Na tieto otázky vám odpovie MUŽ, KTORÝ ZOMREL NA POVALE.

Kto zamiešal jed, ktorý predčasne ukončil život mladého afrického lekára dr. Moumieho, vodcu kamerunského ľudu? Prečítajte si JED Z ČERVENEJ RUKY.

Poznáte dobrodružný život Poula Bang-Jensena, pracovníka Osobitného výboru OSN pre Maďarsko, a jeho žalostný koniec? Zoznámte sa s ním v príbehu PODVEDENÝ PODVODNÍK.

Čo robil Hammarskjöld v Kongu? Kto predal Lumumbu za 40 000 dolárov? Čítajte ZLOČIN PROTI AFRIKE.

Kto uniesol španielskeho antifašistu dr. J. M. de Galineza? Príbeh BOH NA NEBI -TRUJILLO NA ZEMI vás o tom informuje.

Kto sa skrýval za menom Stefan Popel? Zavraždil Stephan Lippholz vodcu „slávikov" Banderu? Odpovede nájdete v článku DIAGNÓZA: CYANKÁLI.

Na čo boli Franzovi Josefovi Straussovi archívy „Spiegla"? Prečo musel zomrieť poslanec západoeurópskeho „Bundestagu" Doring? Prečítajte si SMRŤ SA VIEZLA S NÍM.

Autor opisuje deväť politických vrážd z posledných desiatich rokov. Niektoré mená čitateľ dobre pozná z dennej tlače, niektoré sú azda menej známe. Autor mal prístup k zaujímavému dokumentačnému materiálu a vie čitateľovi priblížiť pozadie každého príbehu.

Sledujte nás na Facebooku