Zľava!

TALIANSKO 90

XIV. majstrovstvá sveta vo futbale

Anton Zerer

Vydalo: Šport, Bratislava, 1990

Stav:  veľmi dobrý

Prebal:  zachovalý

Jazyk:  slovenčina

Autor obálky:  Jozef Michaláč

Vydanie:  1.

Edícia:  Finále

Strán:  168

ISBN:  80-7098-126-0

1,00 

Dostupné

Krátky popis:

Tá koža naplnená vzduchom dnes rozviruje emócie vo všetkých kútoch našej planéty. Bezmála tridsať miliárd párov očí bolo zvedavých na päťdesiatdva zápasov záverečného turnaja štrnástych majstrovstiev sveta vo futbale v Taliansku. Svetový rekord. Nijaké iné podujatie na zemeguli zatiaľ nepritiahlo väčšiu pozornosť. V čestných lóžach futbalových chrámov sedávali králi, premiéri, ministri i hviezdy kultúrneho neba. Po víťazstvách prezidenti vyhlasovali štátne sviatky. Na počesť futbalových hrdinov pesničkári komponovali oslavné piesne a radní páni premenúvali ulice a štadióny.

Počas zápasov na šampionáte v Taliansku, ako hlásila americká agentúra UPI, zavládlo prímerie aj v ťažko skúšanom Libanone.

To všetko je futbal. Hádam nikde na svete mu nemohlo byť tak príjemne ako pod azúrovou klenbou talianskej čižmy.

Keď v našom vydavateľstve Šport vyšla prvá knižka o majstrovstvách sveta vo futbale, písal sa rok 1958. Odvtedy pravidelne, každé štyri roky, prichádzame za svojimi čitateľmi s knihami o svetových futbalových festivaloch. Táto je už deviata.

Tradícia zaväzuje aj inšpiruje.

V rukách máte prvú celofarebnú knižku o futbalových majstrovstvách sveta, aká v slovenčine ani v češtine ešte nevyšla. Živým slovom, rečou faktov a najmä 111 farebnými fotografiami vám v nej približujeme spolu s kvalifikáciou všetkých tridsaťjeden talianskych dní, prežiarených slnkom a predovšetkým futbalom.

Sledujte nás na Facebooku