3X SLEČNA MARPLOVÁ

The Mirror Crack´d - At Bertram´s Hotel - The Body in the Library

Agatha Christie

Vydalo: Slovenský spisovateľ, Bratislava, 1983

Stav:  dobrý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Adriana Oravcová, Dušan Slobodník

Autor obálky:  Igor Rumanský

Vydanie:  1.

Edícia:  Spoločnosť priateľov krásnych kníh (427)

Výtlačkov:  70000

Strán:  536

2,90 

Nedostupné

Krátky popis:

Výber z diela najplodnejšej anglickej autorky detektívneho žánru predstavuje obľúbenú postavu — navonok neškodnú, milú a sympatickú Jane Marplovú, ktorá pomocou prenikavého postrehu a skvelých kombinačných schopností rieši záhadné zločiny na základe znalosti ľudskej duše.

V prvom príbehu Puknuté zrkadlo nás Christie uvádza do malebnej anglickej dedinky St. Mary Meadu, rodiska slečny Marplovej. Pokojnú hladinu vidieckeho života rozvíri príchod slávnej herečky, za ktorým nasledujú napínavé udalosti, vrcholiace vraždami.

Druhý príbeh V hoteli Bertram sa odohráva v luxusnom londýnskom hoteli, poskytujúcom služby „v starom štýle". Jane Marplová ako jedna z návštevníčok sa stáva svedkom vraždy súvisiacej s veľkou vlakovou lúpežou.

Tretí príbeh Mŕtva v knižnici čerpá opäť z vidieckeho prostredia a zo života vyšších spoločenských vrstiev. Kto zavraždil mladú tanečnicu, ktorej telo nájdu v knižnici seriózneho starého plukovníka? Toto odhalenie spolu s vyriešením viacerých vrážd opäť ostáva na milej slečne, ktorej nikdy nechýba anglický zmysel pre humor.

Sledujte nás na Facebooku