ŠPIRITIZMUS ČI PARAPSYCHOLOGIA?

Alexander Spesz

Vydalo: Spolok sv. Vojtecha, Trnava, 1947

Stav:  dobrý

Prebal:  prebal poškodený

Jazyk:  slovenčina

Strán:  206

7,50 

Nedostupné

Krátky popis:

Autor diela Špiritizmus či parapsychologia? napísal už o tejto záhadnej oblasti knihu Okultizmus a zázrak, ktorá bola v krátkom čase priam rozchytaná. Vyšla i v niekoľkých cudzích rečiach a vzbudila pre svoju originálnosť i v cudzine veľkú pozornosť. Stále vrenie a vojnové pomery zabránily, aby sa táto kniha dostala v novom vydaní i do širšej verejnosti, hoci dopyt po nej hol veľký.

Autor sa rozhodol, že napíše o tejto interesantnej téme novú, od prvej odlišnú knihu, kde by shrnul najnovšie vedecké rezultáty o špiritistických, okultných, parapsychologických javoch.

Téma sa stáva dnes zasa veľmi aktuálnou...

Žijeme v storočí neistoty. Dnešný človek cíti sa hodený do ničoty. Jeho existencia nie je osvietená vierou v Krista, ako to povedal sv. Otec Pius XII. účastníkom filozofického kongresu v Ríme, preto je tmavá, smutná, tragická a neistá. A predsa človek chce vedieť, čo mu prinesie budúcnosť. Všade, i u nás, vystupujú jasnovidci a kadejakí proroci, ktorí sa usilujú predpovedať budúcnosť.

Niet teda divu, že sa na tomto poli stretávame s celou seriou úvah i kníh. No sú to výplody, ktoré ťažia z vystupňovaného záujmu k týmto mysterióznym veciam, robia obchod alebo sledujú málo dôstojné ciele. Namiesto toho, aby vnášaly svetlo do tejto oblasti, robia ešte väčší zmätok a priam zavádzajú nesúdneho čitateľa.

Naproti tomu autor diela Špiritizmus či parapsychologia? nepodáva nič, čo by neobstálo historicky, prísne vedecky a teologicky. Zaoberá sa týmito problémami už dlhé roky, preto i táto jeho práca má solídnu podobu, s akou sa môže pochváliť málo odborníkov.

Sledujte nás na Facebooku