POTULKY MESTOM KOŠICE 2.

Príručka pre lokálpatriotov, sprievodcov a tých, čo nedbajú vedieť toľko ako oni

Milan Kolcun

Vydalo: Agentúra K, Košice, 2005

Stav:  veľmi dobrý

Prebal:  zachovalý

Jazyk:  slovenčina

Vydanie:  1.

Strán:  144

ISBN:  ISBN 80-89054-15-3

5,00 

Dostupné

Krátky popis:

Sprievodcov po Košiciach je presne toľko, koľko ich je. Viem to presne, veď som jeden z nich. Aby nás bolo ešte viac, vytvoril som ďalšieho. A vy ho teraz držíte v rukách (lebo mňa by ste neudržali). Chcel som, nech je po mne. Veselý a odľahčený. Alebo ešte lepší než ja. Zaujímavý, usporiadaný, pekný a nech má súrodenca.

Potulky mestom Košice (2. ) sú mladším bratom Potuliek mestom Košice. V prvej knihe nájdete 101 potuliek, v tejto ďalších 33.

Aj tu sú to trojminútové príbehy budov a iných pozoruhodností Košíc (1. nemocnica, kláštor benediktínov, Luník IX, židovský cintorín, železiarne... ) obohatené o fotky, ich adresár (aj internetový) a mapu. Nechýbajú ani témy Rarity Košíc, Podzemné Košice, Cyklistická potulka, Osobnosti Košíc...

... Milan Kolcun (www. milankolcun. net)

Milan Kolcun (pred Vianocami 1969) nevie o Košiciach všetko, len sa v tomto meste narodil a odvtedy v ňom žije. Nechodieva na historické kongresy, len (sa) denne prechádza ulicami mesta. Košická história mu nie je profesiou, len hobby. Nevie stopercentne po anglicky, rusky, španielsky, francúzsky a dokonca ani po slovensky, iba sprevádza turistov v týchto jazykoch. Nerobí žiadne veľké projekty, len vedie každomesačné tematické prehliadky zvané Potulky mestom Košice. Nenapísal najdokonalejšiu knihu o Košiciach, len sa jej predáva viac než 1000 ročne. Nepíše o Košiciach historicky najvernejšie, len čítavo a veselo. Nie je architekt ani historik dejín mesta Košice, len ich popularizátor.

Bibliografia: Hore bez názvu (2002) - zbierka nielen ľúbostných básní
Potulky mestom Košice (2003) - nekonvenčný sprievodca mestom - 101 príbehov najväčších pozoruhodností Košíc
(Z)VRÁTENÉ (PO)CITY (2005) - zbierka nielen z-vrátených básní
Potulky mestom Košice II. (2006) - ďalších 33 príbehov o pozoruhodnostiach Košíc
Preklady: Amado Nervo: Diamant nepokoja (2005) - úchvatná poviedka o láske od mexického autora
Carlos País: Vždy, keď sa holím (sezóna 2005/2006) - argentínska komédia pre Štátne divadlo Košice

Sledujte nás na Facebooku