DLHODOBÁ PSYCHODYNAMICKÁ PSYCHOTERAPIA

Základný Long-Term Psychodynamic Psychotherapytext

Glen Gabbard

Vydalo: Vydavateľstvo F, Trenčín, 2005

Stav:  veľmi dobrý

Jazyk:  slovenčina

Preklad:  Mária Vojtová

Autor obálky:  Peter Bližňák

Vydanie:  1.

Strán:  218

ISBN:  80-88952-29-8

9,00 

Dostupné

Krátky popis:

Prvý z piatich zväzkov v novátorskej sérii Jadrové kompetencie v psychoterapii. Tento neobyčajne praktický text od renomovaného odborníka uvádza študentov a profesionálov do základných princípov dlhodobej psychodynamickej psychoterapie, so zameraním na dlhodobú dynamickú prácu s dospelými v individuálnej terapii.

Na rozdiel od iných textov, tento kompaktný zväzok vychádza z autorových skúseností s učením nových terapeutov a je teda priamo napojený na typy študijných problémov postretávajúcich študentov, ktorí použijú túto knihu.

Použijúc klinické príklady, autor ukazuje, ako aplikovať kľúčové princípy psychodynamickej teórie na rôzne klinické prípady a ako sa vysporiadať s dilemami, ktoré sa často objavia v psychoterapeutickej práci.

V jedenástich stručných kapitolách autor odhaľuje všetko zo základných psychodynamických princípov hodnotenia pacienta, začínania a ukončovania terapie, intervencií, cieľov a terapeutického pôsobenia, odporu, protiprenosu a fantázií/snov, píše aj o vhodnom použití supervízie a merania (úrovne) jadrových kompetencíí, ako je to určené smernicou Residency Review Committee for Psychiatry.

Sledujte nás na Facebooku