UMENIE MILOVAŤ

The Art of Loving

Erich Fromm

Vydalo: Obzor, Bratislava, 1966

Stav:  dobrý

Prebal:  prebal ošúchaný

Jazyk:  slovenčina

Autor obálky:  Emil Bačík

Vydanie:  1.

Edícia:  Mala moderná encyklopédia

Výtlačkov:  8000

Strán:  120

ISBN:  65-062-66

5,00 

Nedostupné

Krátky popis:

O láske, jej formách, rozmanitosti a mnohotvárnosti, o podmienkach úspechu a príčinách neúspechu v láske — o tom všetkom i mnohých ďalších skutočnostiach sa možno dočítať v knihe Ericha F r o m m a: Umenie milovať.

Od najstarších čias až podnes sa napísalo o láske veľmi veľa, a to nielen veršov a románov, ale aj rôznych odborných kníh a príručiek. Väčšina z nich sústreďovala hlavnú pozornosť na prax lásky, ich cieľom bolo predovšetkým poskytovať praktické rady na osvojenie si techniky milovania. Správna technika, to bolo podľa nich to najdôležitejšie.

Kniha Umenie milovať poskytne čitateľovi oveľa viac. Pomôže mu nahliadnuť do vlastného vnútra a nájsť odpoveď na tie najrôznejšie otázky.

Erich Fromm pristupuje k tejto téme s prenikavými očami psychológa. Všíma si lásku v tých najrozličnejších súvislostiach, v celom komplexe javov. Vidí v nej odpoveď na otázku ľudskej existencie a najvyšší cieľ, aký môže človek dosiahnuť.

Umenie milovať je prvou knihou Ericha Fromma, ktorá sa dostáva do rúk slovenskému čitateľovi. Na Západe je Erich Fromm už známym autorom a jeho diela vzbudzujú čoraz väčšiu pozornosť.

Možno právom očakávať, že táto kniha si získa aj priazeň našich čitateľov, a to najmä tých, ktorí nečakajú iba ľahké návody a rady na zvládnutie umenia milovať.

Sledujte nás na Facebooku